DİL SEÇİMİ :
İzinizi Belli Etmenin
Zamanı
Geldi..
ÜRÜNLER > İş Makinesi Lastikleri Sıcak Kaplama >

1925'li yıllarda geliştirilen bu yöntemde kaplamaya uygunluğu tespit edilen lastik raspa makinesi adı verilen lastiği traşlayıp, düzleştiren makine ile raspalanır. Üzerinde bulunan yaralı kısımlar, taş batıkları gibi yüzeye zarar vermiş nesneler alınıp oyuklar temizlenir; ardından delikler ve yaralı yerler doldurulup birçok tamir işleminden sonra sırt kısmına sement denilen malzeme uygulanıp yine sırt denilen kısmına pişmemiş desensiz kauçuk makine yardımı ile sarılır. Daha sonra üzerine lastik deseni açılmış çelik kalıp içine yerleştirilerek 160 derece 15 bar basınç ite yüksek sıcaklıkta pişirilir. Uygulanan yüksek basınç altında kauçuk ile karkas arasında hava kabarcığı kalması imkansızdır. Buna da kalıbın sahip olduğu desen artık lastiğin deseni olacaktır.

Türüne göre hazırlanmış lastik hamurunun (Conpound)MO C'de belli basınç altında .belli zaman diliminde profilize edilmiş kalıplar içerisinde şekillendirilip vulkanize edilerek yenilenmesidir.Bu sistem kaplama teknolojisinin ilk uygulaması olmasına karşın,günümüzde yaygın şekilde kullanılmamaktadır.

Lastik kaplama doğaya kazanılan geri dönüşüm sayesinde hem ülke ekonomisine hem doğaya faydalıdır.Firmamızda kaplanan lastikler teslim edilmeden önce gerekti testlerden geçirilerek müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

 
PARTNERLER
Yetkili Kaplamacı
Yetkili Satıcı & Kaplamacı
Yetkili Satıcı
Yetkili Kaplamacı
Yetkili Satıcı
Yetkili Satıcı
KALİTE & SERTİFİKALAR
İLETİŞİM
Ceyhan Karayolu 12.km. 01340 Yüreğir/ADANA
dogan-gu@dogan-gu.com.tr
0322 332 8888